Презентація посібника з граматики української мови

8 листопада 2022 року відбулася міжфакультетська презентація англомовного посібника з граматики української мови для студентів-іноземців, яку підготували викладачі факультету філології та журналістики (проф. Н. Данилюк (гол. редактор), Т. Масицька) і викладачі факультету іноземної філології (Д. О’Брайєн, доц. О. Рогач):  The main features of the Ukrainian grammar: a reference textbook for foreigners / Nina Danylyuk, Tetiana Masytska, Douglas O’Brien, Oksana Rohach; managing editor Nina Danylyuk. Lutsk: Nadstyrja, 2022. 128 p.

У презентації взяли участь завідувач кафедри української мови ВНУ імені Лесі Українки проф. Н. Костусяк, методист підготовчого відділення уніиерситету В. Кихтюк, а також автори та рецензенти посібника.

Варто зазначити, що це грунтовна навчально-методична праця, якій передувала стисла граматика української мови, створена авторським колективом факультету іноземної філології під керівництвом професора Є. Гороть: Notes on Ukrainian grammar for foreign students: навчально-методичні матеріали з граматики української мови для англомовних студентів-іноземців /  Є. І. Гороть, Н. О. Данилюк, Л. К. Малімон, О. О. Рогач. Луцьк: СНУ імені Лесі Українки, 2014. 40 с.

У навчальному посібнику стисло викладено основи теоретичних відомостей із морфології сучасної української мови, дібрано завдання і вправи, які сприятимуть засвоєнню матеріалу. Пояснення теоретичного матеріалу зроблено англійською мовою, що полегшить розуміння ключових граматичних термінів і понять англомовними студентами, які вивчають українську мову як іноземну.

Особливої уваги засуговують тематика та індивідуальність текстів і вправ, адже вони створені як узагальнений результат роботи викладачів української мови зі студентами-іноземцями, які вивчали українську мову у Лесиному виші.

Новий посібник – це продовження серії навчально-реферативних англомовних праць для студентів-іноземців та усіх, кому цікава наша мова. Це ще один крок у популяризації й промоції нашої країни, її культури, традицій та цінностей.

Оксана Рогач, доцент

кафедри прикладної лінгвістики ВНУ ім. Лесі Українки.

Презентація посібника з граматики української мови