Оксфордські дебати на факультеті іноземної філології

30 листопада першокурсники факультету іноземної філології завітали на оксфордські дебати, що відбулися в межах курсу «Україна – ЄС: політика, культура, мова». Цей освітній компонент уведено до навчальних планів факультету за результатами викладання модуля Жана Моне «Мовна політика Європейського Союзу», який був реалізований кафедрою прикладної лінгвістики упродовж 2017–2020 рр. Проведення дебатів також передбачене реалізацією наступного модуля Жана Моне «Sustainable language education: bridging the gap between EU – Ukraine» (SLEMBG), який кафедра прикладної лінгвістики викладає студентам факультету іноземної філології у 2021–2024 рр. Організатори дебатів – завідувач кафедри прикладної лінгвістики Ірина Біскуб, аспірантка юридичного факультету Вікторія Шуліка та начальник Бюро ректора Марта Сидорук.

Із вітальним словом до присутніх звернулися ректор Анатолій Цьось, декан факультету іноземної філології Лариса Макарук і завідувач кафедри прикладної лінгвістики Ірина Біскуб.

У дебатах взяли участь вісім студентських команд. Присутні поглибили свої знання про Європейський Союз і вектори його взаємодії з Україною. Команди обговорювали низку важливих питань щодо євроінтеграційних реформ в Україні під час війни, непередбачувану угорську політику та славнозвісну багатомовність і багатокультурність ЄС, що водночас є його перевагою, але все ж створює і чимало перешкод. Команди продемонстрували неабияке знання історії та сучасності ЄС і вчергове довели, що молодь України – за європейський вектор нашого майбутнього.

Переможці дебатів отримали солодкий приз персонально від ректора Анатолія Цьося. Неймовірна інтелектуальна й емоційна атмосфера заходу вкотре довела, що Волинський національний університет імені Лесі українки – найкраще місце для навчання, а його студенти – найкращі студенти України!

Ірина БІСКУБ,

завідувач кафедри