Лінгвістичні горизонти: на обрії студентських звершень

4 листопада 2021 року відбулася п’ята ювілейна  студентська наукова конференція «Лінгвістичні горизонти ХХІ століття». Незважаючи на дистанційний формат проведення (а, можливо, й завдячуючи йому), конференція активно розширює свої географічні горизонти, щороку вітаючи нових учасників із різних регіонів України.

Початок конференції було ознаменовано  вітальною промовою проректорки з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Волинського національного університету імені Лесі Українки  Лариси Засєкіної, яка щороку  традиційно відкриває конференцію. Учасники отримали побажання гармонійного поєднання прагматизму прикладних лінгвістів з ідеалізмом філології, що додасть нотку  натхнення й любові до своєї справи, і за лінгвістичними горизонтами відкриються нові обрії, які скерують юних науковців до здійснення найсміливіших очікувань.

Проректорка з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Волинського національного університету імені Лесі Українки, Лариса Засєкіна

Слова  підтримки й заохочення пролунали також і від  деканеси факультету іноземної філології Лариси Макарук. Лариса Леонідівна з приємністю відзначила кількість учасників конференції, а також зазначила, що світ науки – цікавий і багатогранний, варто лише в нього зануритися. До побажань успіху й плідних наукових дискусій долучилася головна натхненниця та ініціаторка проведення заходу, завідувачка кафедри прикладної лінгвістики Ірина Біскуб, яка висловила своє захоплення від сміливості й перспективності  студентського доробку, новизни їхніх наукових ідей. Ірина Павлівна наголосила, що проведення конференції створює платформу для апробації студентських досліджень у колі науковців і належним чином готує студентів до захисту магістерських робіт, надавши корисний досвід участі в подібних заходах.

І, наостанок, модераторка конференції, старша викладачка кафедри прикладної лінгвістики Олена Карпіна привідкрила організаційне «задзеркалля» конференції, відзначивши надзвичайно відповідальне ставлення учасників до підготовки. За її словами, було приємно і зворушливо відповідати на численні повідомлення  і дзвінки, які надходили як реакція на загальну стурбованість і бажання зробити свою участь максимально професійною й довершеною.

Продовження конференції відбулося засіданням секцій, протягом яких керівники мали змогу захоплено спостерігати за цікавими науковими ідеями молодих науковців, які продемонстрували впевненість і обґрунтованість у представленні своїх доробків, високий рівень підготовки, вміння вести наукову дискусію. Унікальність кожної проведеної розвідки суттєво ускладнювала завдання для керівників секцій, які на завершення роботи секцій обирали переможців та присуджували їм дипломи за кращу доповідь.

Цьогоріч  викладачі кафедри прикладної лінгвістики надихнулися оригінальними ідеями Вікторії Грицюк, яка запропонувала своє бачення посібника для додаткового читання. Актуальну тематику дослідження представила студентка  національного університету «Львівська Політехніка» Олена Жук, доповідаючи про гендерну нерівність у ЗМІ. Студенти не оминули своєю увагою тему Covid 19, що постала у вигляді дослідження концептуальних метафор, які репрезентують хворобу в англомовному медіадискурсі – про метафоризацію Covid 19 блискуче доповідала Діана Лук’янець. Політкоректність і її відтворення засобами української мови стали предметом дослідження Ірини Марчук; її несподівані відповідники до знайомих лексем додали цікавинки обговоренню доповіді, а модераторам секцій – приємність у черговий раз переконатися в масштабності досліджень юних науковців та вмінню розглянути проблему під новим неочікуваним кутом.

Учасники слухали й взаємно збагачувалися, аналізуючи промови Британських монархів та американських політиків, ділилися ідеями створення чат-ботів і навчальних ресурсів. Об’єкти дослідження демонстрували неосяжність наукового творчого пошуку: від сучасних інформаційних технологій до особливостей мовлення хворих з афазією, а ще сучасні серіали, упаковки шоколаду, рекламні слогани; концепти, методики…

Спостерігаючи ці натхнені дискусії, дослухаючись до оригінальних студентських ідей, приходить усвідомлення, що науковий Всесвіт обертається, а молода наука існує. Проведення таких заходів сприяє гідному представленню своєї освітньої програми й популяризації Волинського національного університету імені Лесі Українки на Всеукраїнському рівні, а також свідчить, що учасники, організатори та ініціатори конференції йдуть гідним шляхом.

Автор публікації: Олена Карпіна (кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри прикладної лінгвістики) .

Zoom-галерея

Лінгвістичні горизонти: на обрії студентських звершень

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Scroll to top