Прикладна лінгвістика: переклад і комп’ютерна лінгвістика

11 грудня 2018 року на кафедрі прикладної лінгвістики факультету іноземної філології Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулася зустріч з учнями 10-11 класів Луцької спеціалізованої школи № 5 та Луцького НВК «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 24 – технологічний ліцей», організована доц. кафедри прикладної лінгвістики Хом’як А.П.  Учням було запропоновано демонстраційну лекцію: Спеціальність «прикладна лінгвістика» у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки. Завідувач кафедри прикладної лінгвістики проф. Біскуб І.П.  представила основні освітні особливості спеціальності “Прикладна лінгвістика”. Ірина Павлівна зазначила, що у сучасному суспільстві міняються вимоги до вищої освіти, і сьогодні знання іноземної мови – це вже не спеціальність, а інструмент для досягнення життєвих цілей. Сучасна прикладна лінгвістика поєднує у собі універсальні навички (володіння декількома іноземними мовами та комп’ютерними технологіями) із конкретними практично орієнтованими видами діяльності, що передбачають використанні природної мови. Такими видами діяльності є здатність до структурування та аналізу вербальної інформації, генерування текстів із використанням технологій впливу та фокусування, криміналістична експертиза тексту, комп’ютерний аналіз та синтез текстів, розробка автоматичних діалогових систем тощо.

У своїй промові проректор з науково-педагогічної роботи, євроінтеграції та роботи зі студентами  доц. Данильчук А.Л. наголосила на міжнародних векторах діяльності кафедри, міжнародних грантах та програмах студентської мобільності. Доц. Линник Ю.М. окреслив особливості вивчення новітніх інформаційних технологій та перспективи подальшого працевлаштування випускників кафедри.

По завершенні лекції учні мали можливість переглянути англомовну реп-імпрезу, представлену студентами 1 курсу спеціальності «Прикладна лінгвістика» із використання особливих інтонаційно-ритмічних зразків сучасної англійської мови, відтренованих під керівництвом викладачів кафедри Волошинович Н.В. та Новак В.Р.

Кафедра прикладної лінгвістики має за честь співпрацювати з відомим британським режисером Тоні Палмером та в межах своєї перекладацької діяльності здійснила переклад декількох його фільмів українською мовою. Учасники зустрічі отримали нагоду переглянути уривок фільму Тоні Палмера «The Space Movie» про висадку першої експедиції на Місяць, переклад якого здійснили студенти та викладачі кафедри.

Дякуємо учням шкіл м. Луцька та колегам вчителям за інтерес до нашої спеціальності, за нагоду зустрітись та подискутувати щодо особливостей вищої освіти, за поставлені цікаві запитання.

Нагадуємо, що з 2017 р. ми здійснюємо набір на спеціальність «Прикладна лінгвістика» за освітньою програмою «Переклад і комп’ютерна лінгвістика», що  дає можливість нашим випускникам працювати перекладачами та фахівцями з комп’ютерних технологій.

Запрошуємо до лав студентів спеціальності  035.10 «Прикладна лінгвістика»!

Прикладна лінгвістика: переклад і комп’ютерна лінгвістика