Калейдоскоп подій на кафедрі прикладної лінгвістики

З початком нового навачального року студенти й викладачі кафедри прикладної лінгвістики взяли участь у низці наукових та освітніх заходів.

У рамках відзначення Дня перекладача студенти-магістри спеціальності долучилися до лекцій та зустрічей, зорганізованих кафедрою перекладу Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Цікавими та інформативними були лекція про історію українського перекладу, представлена перекладачем, громадським діячем д-ром М. Стріхою, а також інтерактивна лекція професійного перекладача, д-ра Сергія Ткаченка, присвячена викликам перекладацького ремесла. Ділячись досвідом роботи в ООН, С. Ткаченко закцентував свою увагу на важливості колективної праці перекладачів, їхньої відповідальності та значимості при роботі з міжнародними державними документами, стандартизації термінів, а також врахування цільової аудиторії перекладу.

1 жовтня, у рамках роботи студентської проблемної групи з міжкультурної комунікації відбулася зустріч студентів-магістрів О.Ленартовича та А.Оксентюк зі студентами бакалаврату, де обговорювали питання розвитку прикладної лінгвістики в Україні та за кордоном, порівнювали найактуальніші теми та проблеми прикладних лінгвістів, виклики та перспективи.

7-8 жовтня відбулася XVI Науково-практична он-лайн конференція «Пріоритети германської і романської філології» ім. професора Є. Гороть. Викладачі кафедри, зокрема завідувачка кафедри професорка І. Біскуб, доценти О. Рогач, Т. Бондар активно долучилися до проведення цього важливого наукового заходу.

Особливий інтерес, не применшуючи значущості інших доповідей, викликала презентація професорки І. Біскуб, присвячена когнітивно-прагматичному аналізу путінізмів, їхній етимології та вживанню.

12 жовтня відбулася презентація перекладу фільму знаного британського режисера Тоні Палмера “O’ Thou Transcendent – The Life of Ralph Vaughan Williams”, здійсненого студентами та викладачами кафедри прикладної лінгвістики. Захід зорганізувала та провела Волинська обласна філармонія за сприяння колективу кафедри.

18 жовтня відбулася VI студентська наукова конференція «Лінгвістичні горизонти ХХІ століття», де студенти здійснили апробацію результатів студентських магістерських робіт.

25 жовтня в рамках викладання бізнес-курсу англійської мови студенти-магістри взяли участь в лекції-презентації «Особливості підготовки та написання звітів», підготовленій спеціалістом з питань комунікації з корінним населенням Канади Расселлом Маккензі. Студенти мали унікальну можливість послухати носія мови, поставити питання, виконати інтерактивні завдання.

Огляд підготувала О. Рогач, доцент кафедри прикладної лінгвістики.

Калейдоскоп подій на кафедрі прикладної лінгвістики