Кафедра прикладної лінгвістики презентувала школярам «Лісову пісню» англійською мовою

12 травня кафедра прикладної лінгвістики факультету іноземної філології провела для школярів міста Луцька демонстраційну лекцію «Спеціальність “Прикладна лінгвістика” у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки» та презентувала другу частину драми-феєрії «Лісова пісня» англійською мовою.

Перед початком лекції з учнями поспілкувалися декан факультету, доцент Оксана Рогач та завідувач кафедри прикладної лінгвістики, професор Ірина Біскуб. У сучасному інформаційному суспільстві спеціальність «Прикладна лінгвістика» належить до переліку найзатребуваніших. Адже студенти вивчають створення штучних мов, автоматизованих систем інформаційного пошуку, систем транскрипції усної мови, транслітерацію іншомовних слів, розроблення методів автоматичного анотування, реферування, машинного перекладу й низку інших не менш цікавих дисциплін. Саме про волинську школу прикладної лінгвістики та її здобутки (а вона є однією з перших в Україні) розповіли науковці.

dsc06061

dsc06057

dsc06075

Після завершення лекції для школярів та студентів факультету іноземної філології студентський драматичний гурток кафедри прикладної лінгвістики, підготував уривок вистави англійською мовою за драмою-феєрією Лесі Українки «Лісова пісня».

dsc06147

dsc06090

dsc06106

dsc06124_1

dsc06130

dsc06160

Звертаючись до гостей, завідувач кафедри професор Ірина Біскуб розповіла про мотиви, які спонукали до початку реалізації такого проекту: «Ми щодня вчимося, працюємо з американською, англійською, французькою, німецькою й іншими культурами. Але дуже важливо розуміти цінність української культури та мови. Драма-феєрія Лесі Українки “Лісова пісня” англійською мовою – це наш внесок у популяризацію рідної культури, мови та альма-матер. Сьогодні ми вам презентуємо другу частину твору, прем’єра першої відбулася торік».

Слова вдячності та захоплення працею студентів і викладачів пролунали й від завідувача Музею Лесі Українки Тетяни Данилюк-Терещук. Вітаючи колектив студентського драматичного гуртка, пані Тетяна наголосила на важливості поширення творчості українських письменників, зокрема Лесі Українки, та подарувала букет фіолетових ірисів. Як розповіла дослідниця творчості поетеси, саме ці квіти росли біля будинку в Луцьку, в якому вперше оселилася родина Косачів, коли перебралася на Волинь.

За матеріалами eenu.edu.ua

 

Кафедра прикладної лінгвістики презентувала школярам «Лісову пісню» англійською мовою
Scroll to top