Зустріч зі стейкхолдерами ОП Прикладна лінгвістика. Переклад і Комп’ютерна Лінгвістика – Представниками компанії InternetDevels

Реформування системи вищої освіти сьогодні відбувається на багатьох рівнях. Проте незмінною залишається потреба практичної переорієнтації освітніх програм з огляду на реальні потреби ринку праці.
Удосконалення навчальних планів та освітньо-професійних програм неодноразово було предметом розгляду і дискусій на засіданнях кафедри прикладної лінгвістики. Водночас ми залучаємо також працедавців – стейкхолдерів освітньої діяльності до безпосереднього предметного наповнення наших освітніх програм.

1 липня 2020 року завідувачка кафедри прикладної лінгвістики проф. Ірина Біскуб провела робочу зустріч із фахівцями ІТ компанії internetDevelsдиректором Віктором Левандовським, Оксаною Демчук та Оленою Левандовською.

Відповідно до Меморандуму про співпрацю між компанією internetDevels чотирнадцять студентів спеціальності Прикладна лінгвістика. Переклад і комп’ютерна лінгвістика були відібрані для навчання за системою дуальної освіти.

Навчальні заняття для цієї групи студентів відбувались і в аудиторіях університету, і в приміщеннях компанії. Представники компанії розробили для студентів три навчальних модуля: ІТ маркетинг, ІТ термінологія і логіка. Усі студенти успішно впорались із програмою дуальної освіти.

За результатами навчання і рейтингового ранжування чотирьом студентам було запропоновано працевлаштування. Ще двоє проходять відбір на тестувальників програмного забезпечення.

За пропозиціями компанії internetDevels, яка є стейкхолдером ОПП Прикладна лінгвістика. Переклад і комп’ютерна лінгвістика, були внесені зміни до навчальних планів. Додано навчальні дисципліни:
  • «Основи ІТ маркетигу»
  • «Тестування ПЗ»
  • «Контент-маркетинг у сфері ІТ».

Під час зустрічі погоджено, що зміст і наповнення цих дисциплін кафедра узгоджуватиме з компанією. Директор internetDevels Віктор Левандовський погодився розробити та викладати курс «Основи ІТ маркетингу» студентам спеціальності Прикладна лінгвістика.

Результатом зустрічі стала також домовленість про продовження навчання студентів за програмою дуальної освіти. Отже, наступного навчального року буде здійснено відбір студентів-першокурсників для участі у програмі. А студенти другого курсу продовжать свою навчально-практичну кар’єру у компанії internetDevels.

Висловлюємо щиру вдячність ректору СНУ імені Лесі Українки проф. Анатолію Цьосю, проректору за навчальної роботи та рекрутації Юрію Громику за організацію та систематичну підтримку моделі дуальної освіти в університеті, а також нашим партнерам – компанії internetDevels за плідну співпрацю та постійну інспірацію!

автор статті проф. Ірина Біскуб