4 лютого 2025 року у рамках роботи студентської наукової групи «Міжкультурна коунікація: проблеми та виклики» відбулася чудова зустріч з норвезьким письменником, музикантом та журналістом Арнфінном Форнессом.
Під час зустрічі студенти та викладачі мали можливість побачити прекрасні фото Норвегії, її розкішну природу, гори, фьорди, курорти, міста, музеї, пам’ятки архітектури, древні церкви, сучасні будівлі, а також джерело добробуту королівства Норвегії – нафтові бурильні вишки. Окремо було зроблено акцент на відомих письменниках Норвегії, лауреатах Нобелівської премії, науковцях-полярниках, першовідкривачах Південного та Північного полюсів.
Цікаво було почути враження про таке незабутнє явище, як північне сяйво, коли усе небо покривається неймовірним зеленим світлом, а повітря наповнюється легким потріскуванням, що нагадує звук від зім’ятого паперу.
Особливо цінним було те, що студенти не лише слухали і дивилися презентацію, але й мали можливість почути коментарі від корінного жителя Норвегії й поставити йому запитання.
Під час дискусії студенти цікавилися умовами життя в Норвегії та його вартістю, соціальними програмами, природніми умовами, національною кухнею, а також національними традиціями святкування Різдва, Пасхи тощо. Несподіваною була відповідь Арнфінна про те, що на Пасху більшість норвегів проводять час з родиною, переглядаючи різноманітні кримінальні детективи.
Загалом, кримінальні чорно-білі детективи становлять значну частину скандинавської кіно-культури та літератури.
Цікавим було питання про гастрономічні уподобання жителів Норвегії, на що Арнфінн відповіві, що, звичайно, це риба, суп з тріски та кортоплі, а також лосось та оселедець.
На завершення розмови Арнфінн розповів і про підтримку українських біженців у Норвегії, яка прихистила біля 75 тисяч українців. На його думку, українці в Норвегії живуть як «діти», адже отримують різноманітн допомоги, субсидії, пільги.
Висловлюємо велику вдячнісь Арнфінну за його час, знання та цікаву й інформативну зустріч.
Автор статті: Оксана РОГАЧ, професор кафедри прикладної лінгвістики