Ретроспективні рефлексії про візит до Луцького Художнього Музею
is a word, and each word is a picture.”
Звуки фортепіано дужчали, набираючись сміливості, і відвідувачі опинилися в іншій залі із назвою «Споглядання» – залі контрастів та несподіваних творчих рішень. Незвично щемною здавалася квітуча весна у виконанні Євгена Музи, зображена на тлі суворих конструкцій териконів, що викликали суперечливі думки про баланс існування природи та промисловості. Розбурене сумління заспокоюється від споглядання сусідньої картини авторства Едуарда Неймана, на якій рухається й живе своїм життям море, накочується прозорими хвилями, змиваючи прибережний пісок, втікає углиб і щоразу повертається. У кожного твору – своя історія, своя життєва пісня, загартована у невпинному пошуку, виплекана у багатстві технік, мистецьких течій та стилів.
Справжнім викликом здавалася ідея художників Володимира та Людмили Лободи відтворити українську культуру через призму бачення Пабло Пікассо у творчому проєкті «Пікассо в Україні». Химерні образи української жінки, сцени типового народного побуту, фантасмагорія Карпатських гір відкривають нове бачення власної культури, спонукають до роздумів та самопізнання.
Закінчилася експозиція серією дитячих малюнків – творів вихованців Луцької художньої школи, які малювали перемогу, сидячі в укритті під час повітряних тривог, виплескуючи назовні свій страх та тривогу через зворушливі чорно-білі образи.
А музика фортепіано оплакувала скривджене дитинство, і на очах студентів нестримно блищали сльози. І думки про віртуальні галереї були десь далеко, залишені в порожній аудиторії, куди студенти повернуться наступного дня, але вже незбагненно іншими – емоційно-багатшими, чутливішими, глибшими.
Автор публікації – доц. Олена Карпіна.