Трагедія Чорнобиля

Трагедія Чорнобиля

Джерело: Український Репортер
Джерело: Український Репортер

26 квітня 1986. 1:23 за Київським часом. Внаслідок невдалих експериментів на Чорнобильській атомній електростанції сталося 2 вибухи. 4-тий реактор зруйновано. Світ нічого не знатиме декілька діб. Людей заохочуватимуть відвідувати першотравневі демонстрації, а справжні наслідки катастрофи відкриють європейські держави. Радянська влада мовчатиме, а ціною правди стануть людські долі. 26 квітня 1986. Відлік розпочато.

Майже 35 років тому світ сколихнула катастрофа небачених до сьогодні масштабів. Трагедія Чорнобиля забрала життя тисяч людей, спаплюжила долі мільйонів, і стала початком кінця радянських ілюзій. Україна, як епіцентр найбільшого в історії людства техногенного лиха, прикувала увагу світу, що спантеличено спостерігав за тим, як пиха та безвідповідальність політичної еліти нищать життя простих людей. Людей, які, самі того не підозрюючи, втрачали роки життя за лічені хвилили. Героїв, які заради майбутнього дітей гасили пожежу, зупиняли потенційні вибухи, і просто рятували інших.

Чи знає світ справжню історію Чорнобиля? Це залежить від того, як гучно ми йому про це розповідаємо. Протягом тижня кафедра Прикладної лінгвістики активно висвітлювала та обговорювала події 35-річної давності на годинах куратора, намагаючись відкрити правду Чорнобиля. На тематичній зустрічі Chornobyl. Lessons to Learn, організованій доценткою кафедри Котис Оленою Георгіївною та завідувачкою кафедри, професоркою Біскуб Іриною Павлівною, студенти мали змогу порівняти, як трагедію планетарного рівня вирішував світ і ховав за ширмою брехні Радянський союз. Переглянули фрагмент серіалу Chernobyl, послухали моторошну розмову диспетчерів стації, проаналізували висвітлення трагедії  іноземними медіа.

Сьогодні, Чорнобиль – це про цінність правди та силу людської небайдужості. Пам’ятаймо про подвиг усіх, хто пожертвував власним життям і здоров’ям, аби дати іншим шанс на майбутнє.

 

Трагедія Чорнобиля
Scroll to top