Т. Г. Шевченко. Otherside

 Живопис – це поезія, яку бачать, а поезія- це живопис, який чують», – 

Леонардо Да Вінчі

Особистість Кобзаря не обмежувалася лише одним способом вираження усієї глибини його внутрішнього світу. Натхненний поет, обдарований художник, палкий громадський діяч і філософ –  будь-який вид його діяльності був багатим на щедрі плоди,  підносячи його до статусу національного героя.

Група студентів кафедри прикладної лінгвістики з ініціативи куратора старшого викладача Олени Карпіної 38(1) підготували низку заходів, приурочених до вшанування пам’яті Т. Г. Шевченка. Студенти на чолі зі старостою групи А. Сірбіненко організували виставку репродукцій “Shevchenko – the Soul of Ukraine”. За словами організаторів експозиції, бажання дізнатися про приховані грані особистості геніального митця, вийти за межі стереотипів, нав’язуваних шкільною програмою спонукало до пошуків  нових цікавих робіт Т. Г. Шевченка, якого називають українським Рембрандтом, а його новаторські підходи й колоритна творча манера нагадують полотна Гогена та Ван Гога. Картини, що їх обрали учасники заходу («Марія», «Байгуші», « Сон бабусі і внучки», «Голова матері», та ін.) віддзеркалюють яскравою кольоровою гамою красу та чуттєвість жіноцтва, неповторність українських пейзажів, підмічену та майстерно заломлену через призму естетичного бачення талановитого художника.

Студенти не оминули увагою особливий дар Т. Г. Шевченка зазирнути в потаємні куточки людської душі, що засвічувало обличчя зображуваних на портретах людей, надавало їм природності та глибини. 

Ініціатори заходу також підготували інформацію про унікальний шрифт Kobzar KS, створений спільними зусиллями українських дослідників, шрифтових і графічних дизайнерів, ініційований компанією Київстар і реалізований за підтримки Міністерства культури України до 200 річниці з дня народження славетного митця. Шрифт максимально наближено до почерку Т. Г. Шевченка через оцифрування факсимільного видання рукописної збірки «Три літа», він є придатним для набору близько 100 мовами, включаючи латинські й кириличні літери. Цей складний творчий експеримент набуває популярності не лише в Україні, а й за її межами про що свідчить небувале число відвідувачів ресурсу з більш ніж 70 країн світу.  

Інтерес до особистості Кобзаря, який не вщухає, а лише стверджується у часі, творчий пошук сприяє поглибленню знань студентів про багатогранний творчий спадок, що залишив по собі цей світоч української культури. 

Автор статті:  Олена Карпіна 

Т. Г. Шевченко. Otherside
Scroll to top