Специфіка оволодіння іноземною мовою тісно пов’язана з безпосередністю її сприйняття, відкритістю до спілкування, творчістю та певною спонтанністю у засвоєнні нових знань.
На практичних заняттях з основної іноземної мови студенти 1 курсу спеціальності «Прикладна лінгвістика» опановують не лише навички читання, говоріння, аудіювання та письма, а мистецтво спілкування.
Читання – це не лише переклад тексту, a й розуміння фразеологічних та ідіоматичних виразів, аналіз і синтез, реферування, застосування критичного мислення.
Говоріння – це не лише переклад окремих речень рідною мовою, а й ведення дискусії, дебатів, переговорів, вміння сперечатись та переконувати, вирішувати проблеми у групах.
Слухання – не просто мовчання, а бажання почути викладача, аудіо записи, подкасти, автентичні новини, відео-уроки від носіїв мови, вміння вирізняти та розуміти різні акценти.
Письмо – це не лише лист другу чи есе, а й здатність правильно та швидко робити нотатки, виокремлювати основну інформацію, описувати графіки і таблиці, структурувати та організовувати думки й ідеї, складати резюме, описувати предмети, тощо.
Проте, вивчення іноземної мови – це не лише опанування основних видів мовленнєвої діяльності. З 1 курсу студентів навчають мислити абстрактно та нестандартно, шукати креативні рішення та підходи, переконувати співрозмовника, доводити та обстоювати власну думку. А створені власноруч мультимедійні презентації та проєкти допомагають самореалізації.
Студенти групи Лінгв-18(1) проявили неабияку креативність у створенні власних рекламних роликів, у яких застосували не лише знання іноземної мови, але й інформаційні технології, навички відео, аудіозапису та відеомонтажу.
То ж наскільки переконливою вийшла студентська реклама – судити вам, але ці роботи черговий раз доводять, що вчити мову можна без страждань, а із задоволенням і в задоволення!