Онлайн-зустріч викладачів та студентів кафедри прикладної лінгвістики із представниками ГУДСНС України у Волинській області

ДСНС
12 травня 2022 року відбулась онлайн-зустріч викладачів та студентів Волинського національного університету імені Лесі Українки з представниками ГУДСНС України у Волинській області. Захід було організовано за сприяння Відділу молодіжної політики та соціальної роботи ВНУ імені Лесі Українки. На зустрічі були присутні представники різних факультетів, в тому числі студенти та викладачі відділення прикладної лінгвістики факультету іноземної філології.
Викладачі та студенти отримали надзвичайно корисну інформацію та поради щодо того, як потрібно діяти у разі виникнення надзвичайних ситуацій, що є особливо актуальним в умовах війни, оскільки може йтися не тільки про порятунок власного життя, але й життя інших людей.
Зустріч складалась з трьох блоків.  У першому блоці представники ГУДСНС розповідали про вибухонебезпечні предмети, залишки боєприпасів часів минулих воєн і особливу увагу звертали на залишки боєприпасів теперішньої війни, зокрема касетних, які є особливо небезпечними. Слухачі  були ознайомлені із правилами поводження з вибухонебезпечними предметами, отримали чіткі інструкції щодо подальших дій та заклик до поширення цієї важливої інформації серед близьких, особливо дітей.
ДСНС
Другий блок було присвячено радіаційному та хімічному захисту.  Представники ГУДСНС розповіли про радіаційні загрози, з якими ми уже стикнулись та ще можемо зіткнутись під час теперішньої війни, і про хімічно-небезпечні об’єкти, які використовують аміак і хлор. Окремо йшлося про хімічну зброю і її небезпеку. Слухачі були ознайомлені з правилами поводження під час хімічної атаки, отримали інструкції щодо подальших дій і детальні рекомендації щодо використання засобів індивідуального захисту. Особливо наголошувалось на тому, що у випадку, якщо засобів індивідуального захисту немає, їх можна виготовити з наявних матеріалів і покроково розповідали як.
ДСНС

У третьому блоці йшлося про пожежі, причини їх виникнення і правила поведінки під час пожежі. Представники ГУДСНС наголошували на тому, що причиною багатьох пожеж є недбалість, спалювання сухої трави, що під час воєнного стану заборонено законом, порушення правил поведінки з вогнем.  Окремо йшлося про способи та засоби запобігання пожежам.  Студенти та викладачі отримали інструкції щодо правильного поводження з вогнегасником та правилами його використання і обслуговування.

ДСНС

Дякуємо ГУДСНС України у Волинській області за те, що в такий складний і особливо напружений для них час вони знайшли можливість організувати зустріч з викладачами та студентами Волинського національного університету імені Лесі Українки. Отримана інформація є не просто надзвичайно корисною та потрібною, а життєво необхідною під час війни.

Діана Каліщук, заступник декана з виховної роботи.