NON SCOLAE SED VITAE DISCIMUS: ПОЧАТОК НАВЧАННЯ ЗА СИСТЕМОЮ ДУАЛЬНОЇ ОСВІТИ

25 лютого 2020 року для студентів 1 курсу спеціальності “Прикладна лінгвістика” розпочалась участь у програмі дуальної освіти. Дуальна форма навчання передбачає залучення до процесу навчання і викладання успішних представників бізнесу та потенційних роботодавців. Частина занять у студентів відбуватиметься на підприємствах у спеціально обладнаних для цього навчальних приміщеннях. Роботодавці також будуть залучені до оцінювання навчальних досягнень студентів.

Студенти спеціальності “Прикладна лінгвістика” отримали унікальний шанс одними з перших взяти участь у програмі дуальної освіти завдяки зусиллям адміністрації університету щодо залучення представників успішних регіональних компаній до процесу професійної підготовки студентів.

Підписання Меморандуму про співробітництво та партнерство між Луцьким ІТ-кластером і Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки відбулося 13 лютого під час зустрічі керівника ІТ-кластера Віктора Левандовського та ректора вишу Анатолія Цьося.

Мета підписання документа – об’єднання зусиль громадськості для упровадження інструментів дуальної форми освіти в ЗВО. Зокрема, йдеться про максимальне наближення навчальних програм до вимог сучасного ринку інформаційних технологій, актуалізацію навчальних програм в університеті, сприяння забезпеченню кількісного та якісного зростання рівня підготовки випускників ІТ-спеціальностей; надання інформації щодо сучасних тенденцій на ринку ІТ та вимог до ІТ-спеціалістів.

Меморандумом передбачено, що працівники організацій-партнерів ІТ-кластеру систематично читатимуть лекції та проводитимуть тренінги для студентів, взаємодіятимуть із кафедрами та викладачами вишу, залучатимуться до змістовного оновлення навчальних програм, допомагатимуть втілювати студентські проєкти, моніторитимуть якість підготовки випускників із ІТ-напряму тощо.

Студенти кафедри прикладної лінгвістики розпочали навчання за системою дуальної освіти 25 лютого 2020 року. Керівник ІТ-кластера Віктор Левандовський прочитав студентам 1 курсу лекцію на тему «Як потрапити в успішне майбутнє або деякі повідомлення з 42-го поверху на 18-ий». Організатором лекції та її модератором виступила завідувач кафедри, професор Ірина Біскуб.

Основними акцентами лекціїї-дискусії були проблема прицільного керування влаcними планами та потребами, а також здобуття компетенцій, завдяки яким теоретичні знання конвертуватимуться у реальну практичну професійну діяльність. Стимулювання власного критичного мислення та, як наслідок, усвідомлений вибір життєвої стратегії, особливості працевлаштування в ІТ-сфері, динамічність професійних вимог та зміни корпоративних стратегій керування бізнесом, роль книжок і життєвого досвіду у формуванні особистості – це лише неповний перелік гострих тем, які із величезним зацікавленням обговорювали студенти.

Попереду – щотижневі занняття у спеціально обладнаному комп’ютерному класі на підприємстві, де студенти вивчатимуть сучасну англомовну ІТ-термінологію, логіку, Content Marketing, Inbound Marketing, Social media та багато інших корисних тем.

Дякуємо ректору СНУ імені Лесі Українки, проф. Цьосю Анатолію Васильовичу та проректору з навчальної роботи та рекрутації доц. Громику Юрію Васильовичу за організацію новаторської форми навчання в університеті!

Віримо, що наші студенти достойно інтегруються у систему дуального навчання та продемонструють виняткові навчальні результати!

Ірина Біскуб, професор, завідувач кафедри прикладної лінгвістики

У публікації використані матеріали сайту https://eenu.edu.ua/

NON SCOLAE SED VITAE DISCIMUS: ПОЧАТОК НАВЧАННЯ ЗА СИСТЕМОЮ ДУАЛЬНОЇ ОСВІТИ
Scroll to top