Упродовж двох навчальних років триває плідна співпраця кафедри прикладної лінгвістики ВНУ імені Лесі Українки та потужної ІТ компанії InternetDevels, яка розпочалась після підписання Меморандуму про співробітництво та партнерство між Луцьким ІТ-кластером і Волинським національним університетом імені Лесі Українки. Підписання цього важливого документу відбулось на початку 2020 р. під час зустрічі керівника ІТ-кластера Віктора Левандовського та ректора вишу Анатолія Цьося.

Відтоді фахівці компанії IntenetDevels активно долучаються до удосконалення навчального процесу студентів ОП Прикладна лінгвістика. Переклад і комп’ютерна лінгвістика як стейкхолдери відповідної освітньої програми. Директор компанії Віктор Левандовський викладає курси «Основи ІТ маркетингу» на 1 курсі та «Контент Маркетнг» для магістрів.

 

Пріоритетом для кафедри та компанії InternetDevels є реалізація навчання студентів з елементами дуальної освіти. Дуальна форма навчання передбачає залучення до процесу навчання і викладання успішних представників бізнесу та потенційних роботодавців. Частина занять у відібраних студентів відбувається на підприємстві у спеціально обладнаних для цього навчальних приміщеннях. Ментори з InternetDevels також залучені до оцінювання навчальних досягнень студентів.

Цього семестру кафедра прикладної лінгвістики, відповідно до попередніх домовленостей, розширила сферу взаємодії з ІТ компанією, і у межах навчальної ІТ практики студенти 3 курсу були запрошені на навчально-ознайомчу екскурсію до InternetDevels. Зустріч провела Оксана Демчук – керівник навчальних проєктів компанії. Під час лекції пані Оксана не просто описала особливості працевлаштування й професійної діяльності у сфері ІТ, а й майстерно підвела студентів до усвідомлення власних цілей та пріоритетів у навчанні й у житті загалом. Згодом лекція трансформувалась у справжню дискусію. Особливий інтерес у студентів викликали історії навчання за дуальною освітою та подальшого працевлаштування студенток 2 курсу Юлії Місюк та Ірини Зірук, які також були запрошені для представлення власного досвіду.

 

По завершенні лекції відбулась зустріч керівника навчальної практики, завідувача кафедри прикладної лінгвістики Ірини Біскуб з Оксаною Демчук та директором InternetDevels Віктором Левандовським.

Під час наради обговорили перспективи подальшого удосконалення навчальних планів ОП Прикладна лінгвістика. Переклад і комп’ютерна лінгвістика, підписання нових угод про навчання студентів з елементами дуальної освіти, участь стейкхолдерів у публічному обговоренні освітньо-професійної програми «Прикладна лінгвістика. Переклад і комп’ютерна лінгвістика». Оксана Демчук запросила студентів на продовження ознайомчої практики відвідати новий навчальний офіс компанії.

Запрошуємо до перегляду відеофільму про навчальну практику! Автор відео – студент 3 курсу Максим Карпюк.

НАВЧАЛЬНА ПРАКТИКА ВІД СТЕЙКХОЛДЕРІВ