МЕДІАТЕКСТ: СУЧАСНІ КОНЦЕПТИ, ІННОВАЦІЇ, ЖАНРОВО-СТИЛЬОВІ РІЗНОВИДИ

1-2 березня 2019 р.
завідувач кафедри прикладної лінгвістики професор Ірина Біскуб брала участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «ЗАСОБИ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ В УМОВАХ ІНФОРМАЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ І ВІЙСЬКОВОЇ АГРЕСІЇ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ», присвяченої 90-річчю від дня народження Сербенської Олександри Антонівни, доктора філологічних наук, Заслуженого професора Львівського національного університету імені Івана Франка.

Конференція відбувалась на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка Ірина Біскуб представила доповідь на тему “Медіатекст як комунікативна стратегія: досвід критичного аналізу сайту навчально-наукового підрозділу університету”, де запропонувала нові підходи до розуміння поняття “медіатекст”, а також особливості стратегічного планування та генерування медіатекстів на сайті кафедри прикладної лінгвістики.

Голова секції, завідувач кафедри мови засобів масової інформації ЛНУ імені Івана Франка, професор Марія Яцимірська запропонувала грунтовний аналіз сторінки кафедри у мережі Фейсбук, яка має більше 9000 (!!!) підписників і є прикладом успішного представлення навчального підрозділу, який щодня переглядають, читають і обговорюють тисячі користувачів соціальних мереж.

Надзвичайно цікаво виступили з доповідями учасники Конференції з Міжнародного класичного університету імені Пилипа Орлика канд. наук із соціальних комунікацій, завідувач кафедри журналістики, проректор Валентина Стєкольщикова; Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, аспірантка кафедри української мови та методики її навчання Юлія Костюк. Презентації видань для студентів-журналістів зробили проф., доктор філологічних наук Зіновій Партико, проф., доктор політичних наук Марія Яцимірська.
В обговоренні актуальних тем взяли участь викладачі кафедри мови ЗМІ. Організаційну роботу успішно виконав секретар секції, мгр. журналістики Богдан Маркевич.

За результатами дискусій було заплановано подальший обмін досвідом та розширення співпраці між кафедрою прикладної лінгвістики СНУ імені Лесі Українки та кафедрою мови засобів масової інформації ЛНУ імені Івана Франка.

МЕДІАТЕКСТ: СУЧАСНІ КОНЦЕПТИ, ІННОВАЦІЇ, ЖАНРОВО-СТИЛЬОВІ РІЗНОВИДИ