Модель дуальної освіти на шляху до вдосконалення!

27 січня 2022 р. завідувач кафедри Ірина Біскуб взяла участь у роботі вебінару “ITeachers meet-ups: тенденції та виклики дуальної освіти”, організованому компанією SoftServe.
Спікери:
🎙️Олег Шаров, генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти, член Національної Команди Експертів із реформування вищої освіти України.
🎙️ Юрій Рашкевич, член Національного Агенства кваліфікацій, а також член Національної Команди Експертів із реформування вищої освіти України.
Були розглянуті такі питання:
  • принципи та нормативне забезпечення дуальної освіти
  • результати та уроки експерименту запровадження дуальної освіти
  • як співпрацюють заклади освіти та бізнес аби модернізувати ОП
  • навчальні можливості для викладачів, які прагнуть працювати за умов дуальної освіти
  • як відбувається зарахування результатів навчання в дуальній освіті.
Олег Шаров розповів про результати запровадження пілотного проєкту МОН у ЗФПР та ВО з підготовки фахівців за дуальною формою, а також окреслив порядок визнання результатів навчання за системою дуальної освіти. Були представлені моделі розподілу часу для здобувачів вищої освіти при поєднанні дуальної освіти та аудиторного навчання. Окрему увагу спікер приділив труднощам в організації дуальної освіти під час пандемії Covid-19.
 
Юрій Рашкевич проаналізував ключові терміни, якими оперують під час організації навчання за дуальною формою освіти, а саме: стандарт ВО, освітня програма, Національна рамка кваліфікацій, професійний стандарт, корпоративний стандарт. Доповідач наголосив на важливості попередньої підготовки освітньої програми (ОП) до запровадження дуальної освіти, яка передбачає перегляд ОП на її відповідність реаліям ринку праці, перегляд балансу навчального навантаження, визначення ключових точок участі компанії в освітньому процесі.

Вебінар виявився дуже корисним з огляду на удосконалення моделі дуальної освіти, що реалізується на кафедрі прикладної лінгвістики у співпраці з компанією InternetDevels уже протягом трьох навчальних років. Висловлюємо вдячність організаторам та доповідачам.

28 січня Ірина Біскуб провела робочу нараду з партнерами кафедри з дуальної освіти – менеджером освітніх проєктів компаніє InternetDevels Оксаною Демчук та Оленою Левандовською. Під час зустрічі були проаналізовані результати навчання з елементами дуальної освіти у 1 семестрі 2021-22 н.р., визначено перспективи удосконалення співпраці кафедри прикладної лінгвістики та компанії InternetDevels, обговорено нормативну базу для організації навчання з елементами дуальної освіти.
По завершенні наради Ірина Біскуб та Оксана Демчук зустрілись зі студентами ОП “Прикладна лінгвістика. Переклад і комп’ютерна лінгвістика”, які успішно завершили перший семестр навчання за дуальною формою та продовжать опановувати ІТ професії у другому семестрі. Програма навчання за дуальною формою передбачає вивчення трьох важливих курсів – “Логіка”, “ІТ термінологія”, “ІТ маркетинг”. Студенти навчаються у компанії, працюючи на посадах SMM-менеджера, Контент-менеджера, SEO-менеджера, асистента веб-дизайнера, Продакт-менеджера, Sale-менеджера.
Першокурсники поділились своїми враженнями про навчання на робочому місці. Усі вони задоволені результатом та дуже цінують можливість навчатись за дуальною формою й опановувати професії у сфері ІТ вже з першого року навчання.   

Наводимо відгуки студентів про навчання за дуальною освітою: 

Дуальна освіта – можливість розвинути навички не тільки у сфері ІТ, а й у спілкуванні. Крім цього, ти спостерігаєш за розробкою проектів зсередини, глибоко розуміючи механізм роботи ІТ-компаній. (Троцька Ірина)
Дуальна освіта- напрямок у різні сфери, безмежна мотивація, супер класний колектив. (Вегера Анастасія)
Дуальна освіта дала нам унікальну можливість реалізувати себе у сфері ІТ. Під час навчання ми дізнаємося багато нового та маємо змогу застосувати здобуті знання одразу на практиці. Крім того, дуальна освіта навчила нас знаходити нестандартні та креативні виходи із ситуацій, не боятися експериментувати, генерувати нові ідеї, висловлювати свою думку та працювати в колективі. За цей час ми помітно зблизилися та стали одне для одного другою сім’єю. (Мисанець Богдана)
Щира та дружня команда, теорія в поєднанні з практикою та переспективність – робота мрії для студента. Але навіть вона вимагає зусиль, терпіння та бажання для саморозвитку. (Недошитко Ксенія
Під час дуальної освіти ми робимо практичні завдання і всю теорію, яку вчимо застосовуємо на практиці. В нас немає непотрібної інформації, яка ніколи нам не знадобиться. Завдяки чудовим керівникам наше навчання проходить в невимушеній атмосфері і з чудовим настроєм. (Михалюк Софія)

Дуальна освіта на кафедрі прикладної лінгвістики успішно реалізується за ініціативи та підтримки ректора ВНУ імені Лесі Українки професора Анатолія Цьося та засновника компанії InternetDevels Віктора Левандовського. Наша модель – на шляху до вдосконалення. Дякуємо за довіру та сприяння! 

Завідувач кафедри прикладної лінгвістики, професор І.П. Біскуб

Модель дуальної освіти на шляху до вдосконалення!
Scroll to top