Дуальна освіта: другий рік

Студенти спеціальності “Прикладна лінгвістика” поєднуватимуть навчання з роботою в ІТ-компанії «InternetDevels». 27 жовтня у конференц-залі закладу вищої освіти відбулося підписання тристоронньої угоди про здобуття вищої освіти з використанням елементів дуальної форми навчання між Волинським національним університетом імені Лесі Українки в особі ректора Анатолія Цьося, ІТ-компанією «InternetDevels» в особі очільника Віктора Левандовського та студентами факультету іноземної філології. 

 

Під час підписання угоди також були присутні проректор з навчальної роботи та рекрутації Юрій Громик, декан факультету іноземної філології Лариса Макарук і завідувач кафедри прикладної лінгвістики Ірина Біскуб.

Згідно з угодою студенти І і ІІ курсів спеціальності «Прикладна лінгвістика. Переклад і комп’ютерна лінгвістика» отримали змогу долучитися до програми дуальної освіти, яка передбачає заняття на підприємствах у спеціально обладнаних для цього навчальних приміщеннях.

За словами Ірини Біскуб, ІТ-компанія «InternetDevels» готова забезпечити навчання для 14 студентів Лесиного вишу.  

 

«Торік ми провели перший експеримент щодо реалізації концепції дуальної освіти. Ми прекрасно розуміємо, що це не той ідеальний зразок, який мав би бути, але рухаємося в цьому напрямі. Найголовніше – наближення студентів до практики. Тому щиро дякую, що наша молодь має змогу працювати в ІТ-компанії», – відзначив Анатолій Цьось і подякував Вікторові Левандовському та членам його команди за допомогу в розробці нового сайту Університету. 

Віктор Левандовський, зі свого боку, теж подякував Анатолієві Васильовичу за співробітництво. «Я подивований тією легкістю, з якою нам вдалося налагодити цю співпрацю. Вважаю, що при тому, як швидко розбудовується Університет, то через рік–два ви будете відчутно вирізнятися з-поміж українських закладів вищої освіти. Мене тішить те, що ви рухаєтеся з хорошою швидкістю. Університет – містоутворювальна установа. Ви розвиваєте Університет, а я мрію, що Луцьк завдяки цьому стане іншим містом», – сказав засновник компанії «InternetDevels». 

Також представник ІТ-компанії подякував студентам за те, що відгукнулися на пропозицію участі в програмі дуальної освіти, та наголосив, що від її реалізації отримують користь усі: і молодь, й Університет, і підприємство. 

 

Відповідно до угоди, участь у програмі візьмуть 6 студентів другого року навчання, які торік брали участь у програмі здобуття освіти з елементами дуальної форми навчання та 8 найкращих студентів-першокурсників, яких відібрали викладачі факультету. Варто зазначити, що четверо з шести студентів другокурсників уже працюють у компанії «InternetDevels». 

Ірина Біскуб розповіла про особливості організації навчання за системою дуальної освіти і зазанчила, що за результатми попереднього семестру студентам була зарахована частина навчального курсу “Комунікація людини і комп’ютера”. Під час зустрічей із представниками компанії Оксаною Демчук та Оленою Левандовською обговорювались зміни до навчальних планів, уведені нові дисципліни “Основи ІТ маркетинку” та “Контент маркетинг”, до викладання яких запрошені фахавці ІТ компанії. Була організована підсумкова конференція учасників проєкту із кураторами з InternetDevels, під час якої усі учаники поділились враженнями від навчання та був проведений відбр кращих претендентів для другого року навчання. Ірина Біскуб також зауважила, що цьогорічний відбір був складнішим, адже відбувався у два етапи – тестування та очна співбесіда. Отже усі присутні у залі – переможці відбору. Цього року результати навчання за системою дуальної освіти враховуватимуться під час викладання курку “Основи прикладної лінгвістики”, який викладає професор Біскуб І.П.

Наприкінці зустрічі сторони підписали угоду про співпрацю. 

Інформація надана сайтом https://vnu.edu.ua/

Дуальна освіта: другий рік
Scroll to top